КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект, згідно з яким військове вітання у Збройних силах України (ЗСУ) радянського зразка «Здравствуйте, товарищи!» і «Здравия желаем!» замінять на «Слава Україні!» і «Героям слава!». Про це повідомив Міністр оборони Степан Полторак.

— Президент України доручив підготувати зміни до закону України, яким затверджуються військові статути, тому що це визначається у військових статутах, як треба вітатися. Такі пропозиції готуються, і сподіваюся, що після виходу з канікул народні депутати ухвалять це в цілому, — зазначив він.

Раніше зареєстрований законопроект про зміну військового вітання Полторак назвав «сирим».

За словами Міністра оборони, новий законопроект вже практично готовий, а суб'єктом законодавчої ініціативи виступає президент України.

При цьому, під час військового параду на День Незалежності 24 серпня у Києві як військове вітання використовуватимуть «Слава Україні!» і «Героям слава!».

QHA повідомляло, що Кабінет міністрів України в лютому запропонував запровадити на рівні ЗСУ традиційне привітання «Слава Україні! — Героям слава!".

Раніше Петро Порошенко дав добро на те, щоб переодягнути ЗСУ в форму нового зразка. За словами радника Президента України Юрія Бірюкова, працювали над проектом більше року.

Джерело: Укрінформ

QHA