КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко в ефірі одного з телеканалів заявив, що майбутній глава помісної церкви обиратиметься в Україні, згідно з домовленостями із Вселенським патріархом.

За словами президента, у разі надання Томосу, вибір патріарха автокефальної православної церкви буде належати українцям.

Разом з тим він зазначив, що влада не буде втручатися у релігійні справи.

— Держава не буде визначати, хто буде патріархом нової церкви, тому що це не державна справа, — заявив він.

За словами президента, «функцію і роль матері-церкви виконуватиме Константинопольський патріархат».

— Ми просто повертаємося до історичної справедливості. Тоді, я хочу підкреслити, ще не було ніякої російської православної церкви. Якщо Константинопольська церква є матір'ю-церквою для України, то українська церква є матір'ю-церквою для Росії. Бо звідси пішла, а не навпаки. І не може мати просити незалежність від доньки, — заявив президент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Українська Православна Церква Московського патріархату вважає, що у президента і Верховної Ради не було підстав звертатися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православної церкви в Україні.

Представники цієї церкви заявили, що таке рішення порушує статтю 35 Конституції, згідно з якою церква відділена від держави.

Джерело: УНІАН

QHA