КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 5 липня, виповнилося чотири роки з дня визволення Слов'янська і Краматорська на Донбасі від бойовиків. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні жителі Слов'янська і Краматорська відчувають себе вільними громадянами Української держави і господарями рідної землі. Чотири роки тому наші мужні захисники повернули мир у ці міста. Слава українським воїнам! Донбас був, є і буде українським, — написав він.

Так, 5 липня 2014 року о 13:00 розвідники 2-го батальйону Національної гвардії встановили український прапор над міською радою Слов'янська, і цього ж дня Нацгвардія увійшла до Краматорська.

Ці два міста практично три місяці перебували в окупації терористичних угруповань. Залишаючи свої позиції, бойовики кинули арсенали зброї російського виробництва.

З 13 жовтня 2014 року Краматорськ вважається тимчасовим центром Донецької області. Саме у цьому місті знаходиться Донецька обласна військово-цивільна адміністрація.

10 лютого 2015 року бойовики здійснили обстріл міста з боку Горлівки. У результаті обстрілу загинуло 17 осіб, ще 64 отримали поранення.

QHA повідомляло, що у Донецькій області відкрили перші реконструйовані блокпости, повністю переобладнані та оснащені сучасною технікою. Два обладнаних блокпоста знаходяться біля Слов'янська і Костянтинівки. У поліції Донеччини відзначили, що ці блокпости мають стратегічне значення.

QHA