КИЇВ (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко особисто привітав лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва з 75-річчям і вручив йому Орден Свободи.

Нагородження відбулося сьогодні, 13 листопада, під час церемонії до Дня народження Мустафи Джемілєва в Колонній залі КМДА, передає кореспондент QHA.

— Є люди, які символізують епоху, символізують народ, і справжній українець Мустафа-аг'а є саме такою людиною. Мені приємно було чути на сесії Генасамблеї ООН оплески на честь Мустафи Джемілєва. Ця людина присвятила усе своє життя волі для кримських татар, для України. Він не змінив своїм цінностям, навіть коли за ідеали потрібно було йти до в'язниці.

Порошенко зазначив, що Джемілєв такий же незламний, як і увесь кримськотатарський народ.

Президент висловив переконання, що Україна поверне Крим і "окупанти заплатять за все".

Голова держави зазначив, що питання "Чий Крим?" стало лакмусовим папірцем для виявлення ворогів. Зал зустрів ці слова схвальними оплесками.

— Ні в кого немає сумніву, що Крим є українським, і ми його повернемо, оскільки у нас є такі лідери, як Мустафа Джемілєв, — зазначив голова держави.

Мустафа Джемілєв подякував Президенту за теплі слова на свою адресу.

— Я розумію, що навіть якщо людина погана, то на її День народження і на поминках говорять тільки хороші слова, але я не сумніваюся, що сказані слова були щирі, — зіронізував Джемілєв.

Він зазначив, що все життя намагався жити відповідно до своїх моральних принципів і не зробив ніякого героїчного вчинку, а лише намагався виконувати громадянський і моральний обов'язок.

За словами Джемілєва, кримськотатарський народ вніс істотний внесок у боротьбу проти комуністичного режиму, однак сьогодні він зіткнувся з режимом, "який набагато гірше радянського".

— Наприкінці лютого 2014 року сталися події, які поставили під загрозу досягнення нашого народу. Я дуже задоволений, що серед наших співвітчизників виявилося дуже мало зрадників, і вчора на засіданні Курултаю ми їх виявили. Декілька тижнів тому, звертаючись до активістів, я сказав, що зараз вмирати заборонено, і той, хто помре до звільнення Криму, той дезертир. Я сподіваюся, що не стану таким дезертиром і доживу до того дня, коли Крим буде звільнений від окупантів.

Відзначимо, сьогодні, 13 листопада, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв відзначає своє 75-річчя.

Орден Свободи — державна нагорода України для відзначення заслуг громадян в утвердженні суверенітету та незалежності країни, консолідації українського суспільства, розвитку демократії.

 

Як писало QHA, Мустафа Джемілєв попросив не дарувати йому подарунки на День народження, а перерахувати гроші на рахунок благодійної організації "Фонд "Крим", щоб допомогти дітям кримських політв'язнів.

Джемілєв нагадав про 113 малолітніх дітей, які виховуються у сім'ях без своїх батьків, бо російський окупаційний режим незаконно позбавив їх волі.

 

Фото: ATR

QHA