КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко пропонує перейменувати у Києві вулицю Івана Кудрі на Джона Маккейна, заявила представник президента у парламенті Ірина Луценко під час засідання погоджувальної сесії Верховної Ради.

За її словами, глава держави просить столичну владу підтримати його ініціативу.

— Президент повернувся зі США, де провів в останню путь великого друга України, сенатора Джона Маккейна. Тому президент України звертається і просить фракції парламенту підтримати його звернення до Міської ради Києва про перейменування вул. Івана Кудрі, терориста, чекіста, оперативника, який діяв проти УНР, на честь сенатора Джона Маккейна.

Пропозицію глави держави підтримала фракція партії "Блок Петра Порошенко". Глава парламентської фракції Артур Герасимов в кулуарах ВРУ зазначив, що більш відданого, більш вірного друга України, ніж Джон Маккейн, важко пошукати.

— Наша фракція повністю підтримує ініціативу президента України Петра Порошенка про перейменування вулиці Івана Кудрі у Києві та її назву ім'ям Джона Маккейна. Тому що більш відданого, більш вірного друга України було важко пошукати. Низка українських політиків не їздить на лінію фронту, не спілкується з нашими солдатами, а Джон Маккейн навіть під Новий рік, навіть незважаючи на дуже складну ситуацію з обстрілами, був у Широкино разом з українськими морськими піхотинцями, разом з ними зустрічав Новий рік.

Від імені фракції він закликав Київраду ухвалити відповідне рішення.

Нагадаємо, 1 вересня президент України Петро Порошенко відвідав США для участі в жалобних заходах прощання з сенатором США Джоном Маккейном. Він зазначив, що голос Маккейна назавжди залишиться одним з найгучніших на підтримку незалежної, демократичної і процвітаючої України.

Раніше повідомлялося, що українці поклали квіти поблизу будівлі посольства США у Києві в пам'ять про сенатора США.

QHA