КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко вніс зміни до Закону України про жертв комуністичного режиму і ввів категорію постраждалих від репресій — родичів особи, яка була репресована комуністичним режимом, повідомляється на сайті Адміністрації глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 — 1991 рр.», який у значній мірі поповнює правові прогалини, які мали місце у законодавстві.

На Банковій пояснили, що це поліпшить ситуацію з реалізацією колишніми політв'язнями і репресованими їхніх законних прав.

— Зокрема, оновлено термінологію Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», вводиться категорія постраждалих від репресій — родичів особи, яка була репресована комуністичним режимом. Унормована оновлена ​​процедура реабілітації, яка максимально враховує усі обставини скоєння репресії проти конкретної особи, — йдеться у повідомленні.

При цьому розгляд документів, відзначають на Банковій, передбачає не тільки участь представників органів влади, а й об'єднань громадян, що займаються відповідною тематикою.

Раніше QHA повідомляло, що Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" через тимчасову окупацію території України".

QHA