КИЇВ (QHA) -

Президенту України Петру Порошенку запропонували відключити самопроголошеним ДНР і ЛНР газо- та електропостачання. Відповідна петиція розміщена на офіційному сайті глави держави.

— Вимагаю відключити «ДНР/ЛНР» від енергосистеми України через велику заборгованість перед Україною. Чому ми, народ України, повинні нести збитки і платити за цих бойовиків/сепаратистів небачені суми?  написав у тексті до петиції Євген Прокопишин.

Автор зазначив, що Україна у Мінських угодах має вказати, що відновить поставки електроенергії тільки після повного погашення боргу.

І не треба нам розповідати про гуманність в стилі «це ж наші люди, там же діти». Ми теж люди і у нас тут теж діти, але ми платимо всі ці тарифи...  наголосив він.

У петиції заявлено, що якщо цього не буде зроблено, міністр енергетики та міністр з окупованих територій мають піти у відставку.

Також наголошується, що за словами глави НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука, на даний момент заборгованість «ДНР/ЛНР» перед Укренерго за електроенергію складає 24 млрд грн.

Станом на 13 жовтня петицію підписали 320 осіб з 25000 необхідних.

ФОТО: інтернет

QHA