КИЇВ (QHA) -

Сторони обмінялися думками щодо питань кримських татар, які проживають в Україні та Румунії. На зустрічі, яка відбулася сьогодні, 9 березня, у Києві, були присутні Надзвичайний і Повноважний посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та члени Меджлісу Різа Шевкієв, Гаяна Юксель, Абмеджіт Сулейманов, а також референт голови Таміла Ібрагімова. Особливу увагу Крістіан-Леон Цуркану приділив темі депортації кримськотатарського народу, а також утисків і порушень, які Російська Федерація здійснює сьогодні стосовно корінного народу півострова.

— Ще на самому початку подій 2014 року Румунія засуджувала агресивні дії з боку Росії. Наша країна завжди підтримувала Україну. Це нормальна і правильна позиція дружньої держави, яка завжди поважала міжнародне право. Ми з великим інтересом спостерігаємо, як здійснюється гарантія прав людини і, зокрема, нацменшин. Це питання завжди цікавило владу у Бухаресті, повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану.

Про діяльність та положенні Меджлісу кримськотатарського народу на материковій частині України і в окупованому Криму послу розповів голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Більшість членів Меджлісу перебувають на території Криму, і вони залишаються вірними своїй присязі, нашим спільним цілям. Всі ми неодноразово бували у Румунії, ми добре її знаємо. Щороку ми разом із татарами, які живуть у Румунії, проводимо різні заходи. Для нас також дуже перспективним є те, що Румунія, в якій одна з найчисленніших у Європі кримськотатарських діаспор, є членом ЄС, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Крістіан Леон Цуркану член Румунського дипломатичного і консульського Корпусів з 2003 року. Закінчив факультет іноземних мов і літератур в Університеті Бухареста. В якості Надзвичайного і Повноважного посла Румунії в Україні  з 29 серпня 2016 року.

QHA