КИЇВ (QHA) -

Постанова Верховного суду України задовольнити позов переселенки з Донецька щодо відновлення пенсійного забезпечення є прецедентом для усіх судових інстанцій України для подібних справ, і свідчить про те, що внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на відновлення виплати пенсій, якщо подадуть до суду на державу. Про це заявив 16 травня на круглому столі «ПФУ, час повертати борги" старший стратегічний юрист Благодійного фонду «Право на захист» Олег Тарасенко.

— Судова інстанція стала на бік позивачів, і якщо раніше це були висновки щодо конкретних осіб і конкретних справ, то тепер, маючи рішення у зразковій справі, і враховуючи, що кількість типових справ, схожих на зразкову, декілька сотень, то усі рішення Верховного суду мають бути відображені у рішеннях судів нижчих інстанцій, — повідомив Тарасенко.

Також, Верховний суд вперше визначив у якості джерела права для українського судочинства міжнародні документи, що стосуються ВПО.

— Суд як джерело права, окрім національного законодавства, визначив Рішення Європейського суду з прав людини, 4 рішення Європейської конвенції з прав людини, а також керівні принципи ООН з питань внутрішньо переміщених осіб. Це є юридичною новелою, оскільки вони не є конвенцією, обов'язковою для України, але ці принципи є міжнародним актом, який регулює це питання, — повідомив Олег Тарасенко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України від 8 червня 2016 року затвердив постанову № 365, якою передбачив механізм здійснення контролю за соціальними і пенсійними виплатами внутрішньо переміщеним особам.

QHA