ГАЗІАНТЕП -

З початку бойових дій у Сирії у березні 2011 року загинули сотні тисяч людей, тисячі лишилися без даху над головою. За шість років війни у Сирії також загинули десятки дітей, сотні отримали каліцтва, які залишаться у них на все життя.

Точні цифри, безсумнівно, значно катастрофічніші, і за ними ховається чиєсь нещасне і безповоротно втрачене життя.

Щоб зрозуміти і відчути всі жахи цієї війни, досить поглянути на поранених сирійських дітей з Алеппо, що знайшли притулок у турецькій провінції Газіантеп, з якими зустрівся і поговорив кореспондент агентства «Анадолу».

Багато хто з цих дітей отримав опіки обличчя під час бомбардування Алеппо, деякі втратили кінцівки. Зараз вони відмовляються навіть виходити на вулицю, мріючи про те, що колись зможуть повністю одужати. Одна з них — 13-річна Неда Кюрд, що отримала чотири роки тому поранення обличчя в результаті бомбардування Алеппо ВПС режиму Асада. Лице дівчинки майже повністю понівечене.

— На наш будинок в Алеппо скинули бочкову бомбу. Мама і я були поранені. На вулиці діти сміються з мене. Всі питають, що з моїм обличчям. Я хочу, щоб мене прооперували, хочу знову стати красивою,  розповідає Неда.

13-річна Айше Мухаммед з передмістя Алеппо чотири роки тому в результаті бомбардування отримала поранення в область голови, і у дівчинки змінилася форма черепа.

За словами Айше, вона втратила всіх рідних і близьких під час бомбардування і разом із матір'ю втекла до Газіантепу.

— Я єдина з родини, хто вижив під час бомбардування. Загинули всі мої близькі, зокрема і батько. Ми з мамою вирішили втекти до Туреччини. У нас нічого немає. Ми продаємо серветки, намагаючись заробити на життя, — каже Айше.

Війна у Сирії розпочалася у березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, в ході конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені залишити свої домівки. 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

Джерело, фото: АА

QHA