КИЇВ (QHA) -

 

Позов до адміністрації президента РФ з вимогою оприлюднити накази про звільнення заступників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова знаходиться на розгляді у касаційній інстанції.

Про це 25 жовтня в ефірі радіо "Hayat" повідомив адвокат Микола Полозов.

— Після їхнього (Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова — ред.) звільнення я звертався із запитом до адміністрації президента РФ з вимогою надати для ознайомлення ці укази. Мені відмовили, пославшись на те, що ця інформація засекречена. Після цього я звертався до судів. Зокрема, перші скарги були направлені за територіальною підсудністю до Тверського районного суду Москви. Там позов просто відмовилися прийняти з дуже смішний формулюванням: виявляється, судитися з адміністрацією президента Путіна не можна взагалі. Апеляційна інстанція Московського міського суду також відмовила у нашій скарзі. Зараз справа знаходиться у третій інстанції — касаційній, куди ми подали усі матеріали, — розповів Полозов.

За словами Полозова, у разі негативного рішення, він буде звертатися до Верховного і Конституційного судів РФ, а також у міжнародні інстанції, зокрема, до ЄСПЛ.

 

25 жовтня 2017 року заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в анексованому Криму, за сприяння президента Туреччини Ердогана вивезли до Туреччини. Пізніше з'явилася інформація, що їх обміняли на двох співробітників російських спецслужб Олександра Смирнова і Юрія Анісімова, затриманих у Туреччині за звинуваченням у шпигунстві. Підтвердити або спростувати це можуть текст указів про звільнення, але вони так і не були оприлюднені.

QHA