ГААГА (QHA) -

12 травня відбулося перше процедурне засідання Трибуналу за конвенцією з морського права ООН, у рамках якого створений арбітраж для розгляду спору України проти Російської Федерації, повідомляє джерело з посиланням на сайт Постійної палати третейського суду в Гаазі.

Згідно з повідомленням, Україна до 19 лютого 2018 року зобов'язана підготувати документи з арбітражного виробництва проти Росії, ініційованого — за порушення останньої Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Російська Федерація в свою чергу до 19 листопада 2018 року має представити свій контр-меморандум, що містить будь-які заперечення з питань юрисдикції та/або прийнятності у відповідь на український меморандум, будь-які зустрічні вимоги і необхідні пояснення.

Після цього Україна до 19 квітня 2019 роки зможе дати відповідь на російський контр-меморандум, а РФ отримає можливість до 19 вересня 2019 року подати свої відповідні заперечення.

Нагадаємо, Україна ініціювала арбітражне провадження проти РФ у вересні 2016 року «з метою захисту своїх прав як прибережної держави у прилеглих до Криму акваторіях у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці».

ФОТО: інтернет

QHA