МОСКВА (QHA) -

Члени Громадської спостережної комісії (ГСК) Москви виявили в СІЗО «Лефортово» затриманого в Москві українського журналіста Романа Сущенка, якого звинувачують у шпигунстві. Про це повідомляється на сайті громадського руху «Відкрита Росія».

— Ми абсолютно випадково зустріли в камері карантинного відділення Лефортовської в'язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розповів, що він журналіст, якого звинувачують у шпигунстві. Подробиць свого затримання і звинувачень, які йому пред'явили, Сущенко не зміг нам повідомити, — розповіла член ГСК Москви Зоя Светова.

За її словами, співробітники ізолятора заборонили представникам ГСК запитувати у журналіста про кримінальну справу.

Як зазначається, Сущенко розповів, що під час затримання на нього чинили психологічний тиск, слідчий не дозволив йому зателефонувати додому і повідомити дружині про свій арешт.

Слідство ФСБ надало українцю державного адвоката. Сущенко попросив правозахисників зв'язатися з консулом України в Москві. На даний момент консул уже підтвердив інформацію про арешт журналіста.

Нагадаємо, кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка неправомірно затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Дружина журналіста дізналася про його затримання лише ввечері 2 жовтня, коли російські ЗМІ написали, що Романа Сущенка утримують у московському «Лефортово» за звинуваченням у шпигунстві. У ФСБ заявляють, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

ФОТО: інтернет

QHA