КИЇВ (QHA) -

Вирок українському політв'язню Володимиру Балуху є розправою над активістом. Про це у коментарі QHA повідомив експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін.

— Це просто розправа над активістом. Справа, по суті, висмоктана з пальця. Тобто, була сутичка з начальником ІТТ, причому ініціатором сутички був сам начальник ізолятора, який, проходячи повз Володимира, штовхнув його в спину, і той чисто рефлекторно відмахнувся ліктем і потрапив співробітнику ІТТ в живіт. На підставі цього слідство зробило висновок, що ізолятор не може продовжувати роботу в штатному режимі.

Правозахисник підкреслив, що «ні про який справедливий суд і розгляд справи не йшлося».

— Навіть сам начальник ІТТ визнав, що у нього по суті до Володимира претензій немає, а рапорт його змусило написати ФСБ. Уся справа сфальсифікована, як і всі попередні справи проти Володимира.

За словами Чекригіна, якщо захист активіста подасть апеляційну скаргу на вирок, то виправдувального вироку очікувати не слід.

— Якщо виходити з досвіду справ проти Володимира Балуха, то апеляція у попередній справі призвела до того, що суд розглядав справу повторно. Щоправда, чисто за формальною ознакою, тому що суддя, яка розглядала справу, взагалі не мала права його вести, оскільки вона оголошувала рішення щодо Володимира. Якщо суддя оголосила рішення у кримінальній справі, то вважається, що вона вже упереджена і немає права розглядати справу. Справу повторно розглянули, оголосили абсолютно такий же термін, дали 3,7 років колонії поселення, це був чисто формальний перегляд. Після цього була подана апеляція на друге рішення і суд змінив на два місяці вирок, тобто, теж можна сказати формально зменшили термін на два місяці. Я думаю, що і в цьому випадку, якщо буде якийсь перегляд, то ніякого виправдувального вироку не буде, а, можливо, знову точно так само на декілька місяців змінять йому термін.

QHA повідомляло, що Балуха засудили до п'яти років позбавлення волі. «Суд» в окупованому Криму засудив українського політв'язня до відбування покарання у колонії загального режиму, а також наклав штраф 10 000 рублів.

Таке рішення так званий "суддя" оголосив з урахуванням попереднього вироку за нібито «зберігання боєприпасів», коли Володимир Балух був засуджений до 3 років 7 місяців позбавлення волі.

Нагадаємо, член Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов заявив, що другу кримінальну справу проти Володимира Балуха сфабрикувало ФСБ, а не начальник Роздольненського ізолятора. Сєдов додав, що справу на Балуха завели через те, що він не погодився з вироком.

ФОТО: krymr.com

QHA