КИЇВ (QHA) -

Доступ до 27-и інтернет-сайтів, 22 з яких є українськими інформаційними ресурсами, частково або повністю недоступний в окупованому Криму.

Моніторинг був проведений у липні 2017 року «Кримською правозахисною групою».

Перевірка доступності сайтів здійснювалася за допомогою мереж п'яти різних провайдерів у п'яти кримських містах: БелНет (м Білогірськ), Севстар (м.Севастополь), Тріолан (м.Сімферополь), Боспор (м.Керч), Ялтанет (м.Ялта).

Правозахисники перевірили 27 сайтів, доступ до яких частково або повністю обмежений мінімум в одному з перерахованих вище міст: Liveam.tv, Цензор.нет (заблокований Роскомнаглядом), Крим.Реалії, blackseanews.net, 15 хвилин (заблокований Роскомнаглядом), QHA («Кримські новини»), Європейська правда, Крим.SOS, Громадське радіо, Гордон, РБК.ua (заблокований Роскомнаглядом), Події Криму, glavnoe.ua, uainfo.org, СТБ, Еспрессо, Укрінформ, 5 канал, Фокус.ua, Інформаційний опір, Севастопольский меридиан, След.net.ua (заблоковано Роскомнаглядом), Toneto, linkedin.com (заблоковані Роскомнаглядом), Новий канал, ICTV, Чорноморська ТРК.

Моніторинг показав, що 11 сайтів з цього списку заблоковані усіма п'ятьма провайдерами. Це сайти Цензор.нет, 15 хвилин, Європейська правда, Крим SOS, Громадське радіо, Укрінформ, 5 канал, Фокус, Інформаційний опір, Слід.нет, Linkedin, РБК.

Характерно, що на сайті Роскомнагляду є інформація тільки про п'ять сайтів з моніторингового списку КПГ, заблокованих на території РФ рішеннями судів.

При цьому провайдер «Ялтанет» блокує 26 сайтів з даного списку. Користувачам з Ялти, підключеним до цього провайдеру, з 27 перевірених КПГ сайтів, доступний тільки сайт «Події Криму».

Сімферопольський провайдер «Тріолан» і Білогірський «БелНет» блокують 24 сайта з даного списку. Через ці провайдери доступні сайти Liveam.tv, Toneto, glavnoe.ua і Крим.Реаліі. А ось сайт «Події Криму» заблокований і сімферопольським, і білогірським провайдерами.

При цьому провайдер «Боспор» у Керчі і «Севстар» у Севастополі дають доступ до більшої кількості сайтів. Користувачі, підключені до інтернету цими провайдерами, не можуть потрапити лише на 11 сайтів зі списку.

Зокрема «Боспор» і «Севстар» дають можливість потрапити на сайти Liveam.tv, Крим.Реалії, blackseanews.net, QHA, Гордон, styler.rbc.ua, glavnoe.ua, uainfo.org, СТБ, Еспрессо.ТВ, Інформаційний опір, Севастопольский меридиан, Toneto, Новий канал, ICTV, ЧТРК, Події Криму.

Кілька сайтів блоковано з посиланням на вимоги Роскомнагляду. Але здебільшого із сайтами просто не встановлюється з'єднання, або на екрані з'являється напис «Помилка 403».

За підсумками моніторингу видно, що у Криму блокують більшу кількість сайтів, ніж було відомо раніше. Здебільшого це сайти українських телеканалів та інші ресурси, на яких можуть бути українські новини.

ФОТО: інтернет, КПГ

QHA