СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Мета окупаційної влади в анексованому Росією Криму — придушення соціальної активності. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Мета «роботи» російських силових структур в Криму — придушення будь-якої соціальної активності, яка спрямована на висвітлення агресії ФСБ і поліції стосовно громадян кримського суспільства, — йдеться у повідомленні.

У громадському об'єднанні відзначили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за активну громадянську, релігійну і національну позицію.

— Попередні необгрунтовані арешти активістів, громадянських журналістів і громадських захисників тільки підтверджують протизаконний характер діяльності російських силовиків на півострові.

У «Кримській солідарності» додали, що в окупованому Криму ніхто з тих, у кого є громадянська позиція, не захищений від тиску, переслідувань і залякувань з боку окупаційної влади.

Правозахисники закликають вжити усіх заходів, щоб змусити Росію поважати права незаконно затриманих сьогодні кримських татар.

— Ми закликаємо усі незалежні засоби масової інформації та правозахисні організації застосувати усі важелі впливу в інформаційному і правовому полі для висвітлення, моніторингу фактів тиску на кримськотатарський народ, і вжити усіх заходів для примусу Росії дотримуватися прав незаконно затриманого Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

Нагадаємо, секретар Національної спілки журналістів України Олена Юрченко заявила, що затримання силовиками Сервера Мустафаєва в окупованому Криму є спробою змусити замовкнути усі незалежні голоси на півострові.

QHA повідомляло, що сьогодні, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

Незабаром МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

QHA