СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Українського політв'язня Володимира Балуха в окупованому Криму в неділю, 10 червня, дві години утримували у вузькій камері, в якій можна тільки стояти або сидіти. Про це повідомляється на сторінці Кримської правозахисної групи у Facebook.

— Українського політв'язня Володимира Балуха вчора, 10 червня 2018 року, після того, як привезли у СІЗО Сімферополя з ІТТ сел. Роздольне, помістили в «олівець» (вузьку камеру, в якій можна тільки стояти або сидіти) і протримали там близько двох годин, — йдеться у повідомленні.

У політв'язня без пояснення причин взяли відбиток пальця правої руки.

— Володимир поскаржився родичам, що у задушливому приміщенні він відчув сильний головний і серцевий біль, — повідомили правозахисники.

Як повідомляє російський омбудсмен Тетяна Москалькова в офіційній відповіді українському омбудсмену, Балух перебуває у двомісній камері з телевізором і питним баком. Однак після того, як Володимира Балуха привели в його камеру, він виявив, що телевізор зник.

— За її інформацією, Володимир Балух перебуває у двомісній камері площею 10,5 кв м, обладнаній відповідно до встановлених стандартів. У камері є телевізор і бак для питної води. Разом з Володимиром Балухом у камері сидить ще одна людина, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що українське МЗС констатує значне погіршення здоров'я Володимира Балуха, якого незаконно утримують окупанти в Криму.

Раніше громадський захисник активіста і архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент також заявив, що Балух перебуває у важкому стані.

Нагадаємо, Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти вироку суду, який засудив його на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін у колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

QHA