КИЇВ (QHA) -

Українські правозахисники рекомендують уряду України внести зміни в нормативно-правові акти для безперешкодного повернення неповнолітніх жителів України з анексованого Криму на материкову територію країни.

Про це йдеться на сайті Кримської правозахисної групи:

— Чинне нормативне регулювання порядку в'їзду до Криму і виїзду з нього у порушення положень ст. 24 Конституції України позбавляє батьків, їхніх дітей, а також інших громадян України, які постійно проживають на території Криму, права на свободу пересування по території України (ч. 1 ст. 33 Конституції України) і повернення на місце проживання.

Відомо, що 5 серпня правозахисники зафіксували факт затримання українськими прикордонниками на КПВВ «Чонгар» неповнолітньої громадянки України з бабусею при спробі виїзду з території Криму. Відзначається, що висока температура повітря на вулиці в той момент, коли дівчинка з літньою жінкою були затримані, спровокувала погіршення стану здоров'я дитини. Цей інцидент послужив приводом для звернення правозахисників до уряду.

Складання адмінпротоколу прикордонники аргументували тим, що у дитячого документа про виїзд за кордон закінчився термін дії.

— У своєму звіті правозахисники рекомендували уряду України внести зміни до нормативно-правових актів України для усунення дискримінації щодо громадян України, які не досягли 16-річного віку, і їх права на свободу пересування по території України, — повідомляє КПГ.

Як писало QHA, за даними Держприкордонслужби, адміністративний кордон з тимчасово окупованим Кримом за перше півріччя 2017 року перетнули мільйон осіб, що на 16% менше показника за аналогічний період минулого року.

ФОТО: інтернет

QHA