ВАШИНГТОН -

Представники турецької громади США ініціювали кампанію зі збору підписів для екстрадиції до Туреччини ватажка терористичного течії FETÖ Фетхуллаха Ґюлена. Відповідна петиція «В ім'я справедливості видайте Ґюлена Туреччині» опублікована на сайті Білого дому і приурочена до річниці спроби військового перевороту в Турецькій Республіці 15 липня 2016 року.

Автори петиції нагадують про криваві події річної давності, підкреслюючи, що за спробою військового перевороту в Туреччині стоїть FETÖ.

У тексті документа говориться, що у результаті злочинних дій хунти в ту ніч загинули 249 турецьких громадян, ще 2195 отримали поранення.

— Громадяни Туреччини — представники всіх верств населення вийшли на вулиці, щоб захистити демократію, і змогли протистояти путчистам. Це був історичний момент для Туреччини, — наголошується в петиції.

Протягом року, що минув від дня спроби військового перевороту в Туреччині, представники турецької громади США продовжують вимагати видачі Ґюлена, роблячи для цього все необхідне.

— Хочеться вірити, що влада США в найближчому майбутньому екстрадує Ґюлена до Туреччини, після чого вщухне біль родичів загиблих і поранених у ту ніч, — наголошується в тексті петиції.

Нагадаємо, група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебували в організації Ґюлена, у ніч з 15 на 16 липня 2016 року вчинила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії хунти були рішуче присічені завдяки діям керівництва країни та органів правопорядку, а також пересічних громадян. Загинули осіб.

Фото і джерело: АА

QHA