КИЇВ (QHA) -

У День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня у кінотеатрі «Україна» о 20:00 відбудеться прем'єрний показ фільму «Чужа молитва» режисера Ахтема Сеїтаблаєва про кримську татарки Саїде Аріфової, яка врятувала понад 90 єврейських дітей в період Другої світової війни. Про це заявив режисер сьогодні, 15 травня, в ході прес-конференції, на якій було презентовано план заходів до річниці Депортації кримськотатарського народу, передає кореспондент QHA.

— Ця історія важлива тим, що ця жінка двічі рятували дітей від нацистів. Саїде два тижні катували, але вона не зізналася. Дітям влаштували допит, і вони його пройшли. А коли була депортація кримських татар, і Саїді з дітьми теж хотіли депортувати, вона показала їхні справжні паспорти, і показала, що вони євреї. Коли її відвозили до потягу, діти бігли за машиною, розповідає режисер Ахтем Сеїтаблаєв.  Я не міг пройти повз цю історію, оскільки це історія надії, історія про Матір з великої літери і про те, що чужої молитви не існує.

Сеїтаблаєв зазначив, що в ході зйомок у Єрусалимі почув вислів, що Ізраїль  маленька країна зовні, але «велика всередині».

Я хотів би, щоб про цей фільм у глядачів було така сама думка, резюмував режисер.

На прем'єру фільму очікується візит глави держави Петра Порошенка з дружиною Мариною Порошенко.

Зйомки фільму «Чужа молитва» стартували на початку червня 2016 року у Тбілісі. Значна частина зйомок кінострічки проходила у Грузії, де творцям фільму вдалося знайти місця, схожі на кримські, а також в Ізраїлі.

У квітні 2017 року з'явився трейлер українського повнометражного художнього фільму Ахтема Сетаблаєва «Чужа молитва».

Продюсером картини виступила Іванна Дядюра, автор сценарію — Микола Рибалка. Фільм створювався компанією «Ідас фільм». Бюджет фільму становить 31 млн грн, частка державного фінансування — 10 млн грн.

ФОТО: інтернет

QHA