КИЇВ (QHA) -

На Софійській площі в Києві 23 серпня відбулася урочиста церемонія підняття державного прапора.

На церемонії були присутні глава РНБО Олександр Турчинов, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повний склад Кабінету міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом, керівники Генштабу і Національної гвардії України, а також голова Київської міської державної адміністрації Володимир Кличко.

Після підняття державного прапора президент України наголосив, що за цей символ загинув не один українець.

— Сьогодні ми піднімаємо наш державний прапор і схиляємо голови перед тими, хто віддав життя за його небесно-золотий колір, за славу, за народ, заявив Петро Порошенко після підняття прапора.

Президент розповів, що 24 серпня, в День незалежності України, в ході параду буде піднято прапор першого українського полку імені Богдана Хмельницького та бойовий прапор третьої Залізної стрілецької дивізії Армії Української Народної Республіки.

У своїй промові Порошенко наголосив на важливості консолідації політичних сил в ім'я національних інтересів країни під час зовнішньої агресії.

— На жаль, в силу егоїзму або дальтонізму деякі політики не в силах розгледіти те, що в умовах зовнішньої агресії є червоні лінії, переступати які категорично заборонено, заявив президент.

Порошенко також запевнив, що Україна зробить все можливе для того, щоб стати членом Європейського союзу і НАТО.

Наполегливо працюючи, ми будемо наближати ті дні, коли в перспективі Україна стане і членом ЄС, і учасницею НАТО, сказав він.

Нагадаємо, у зв'язку зі святкуванням Дня державного прапора та 26-ї річниці незалежності України в період з 16 по 28 серпня у столиці діють тимчасові обмеження руху транспорту.

ФОТО: інтернет

QHA