КИЇВ (QHA) -

Прифронтове місто Авдіївка на Донбасі цієї зими може залишитися без опалення через введення квот на імпорт сірчаної кислоти в Україну. Про це повідомив директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов.

Він зазначив, що через брак сірчаної кислоти знизиться виробництво заводу, який подає тепло всьому місту.

— З вересня місяця розпочинається опалювальний сезон. Завод не матиме сірчаної кислоти у необхідній кількості. Що я маю робити? Я змушений буду знижувати обсяги виробництва, причому — в рази ... виходить, що в Авдіївці не буде опалення.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила квоти на імпорт в Україну сірчаної кислоти. У свою чергу, керівники великих коксохімічних і металургійних підприємств заявили, що квоти на імпорт сірчаної кислоти є помилкою, оскільки українські виробники не можуть забезпечити промисловість достатньою її кількістю через брак цистерн для її перевезення.

— Факт той, що ті цистерни, які є у наявності в Україні, можуть перевести 40 тисяч тонн продукції. А треба перевозити десь 110–120 тисяч тонн продукції, — додав президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

QHA повідомляло, що новий газопровід до Авдіївки в обхід окупованих територій готовий до випробувань. Газопровід накачали спеціальною речовиною, щоб перевірити якість зварювання. Після цього вже можна буде подавати газ цим газопроводом.

Джерело: 5 канал

QHA