КИЇВ (QHA) -

 

Приватна компанія «Юкрейніан кемікал Продактс», яка працює в окупованому Криму, закликала Україну розслідувати пошкодження дамби кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».

Документ з проханням провести відповідне розслідування керівництво компанії направило президенту України, прем'єр-міністру, генеральному прокурору України, Службі безпеки України, прикордонній службі та Міністерству з надзвичайних ситуацій.

У заяві повідомляється, що до окупації компанія проводила виробничу діяльність на заводі «Кримський титан». А після 2014 року компанія не використовує землю на кордоні Херсонської області з анексованим півостровом.

«Юкрейніан кемікал Продактс» заявляє, що пошкодження дамби може призвести до негативних екологічних наслідків, зокрема, потрапляння промислових стоків з «Кримського титану» в озеро Сиваш.

Керівництво компанії закликало українську владу відкрити кримінальне провадження у цій справі.

 

Нагадаємо, директор заводу «Кримський титан» Андрій Акулов заявив, що дамба нібито частково зруйнована з боку материкової України. Директор заводу сказав, що звернувся до ФСБ РФ, щоб спецслужби перевірили дамбу.

За словами директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА Ольги Савенко, заяви окупантів, що дамба нібито частково зруйнована з боку материкової України, не відповідають дійсності. Окупанти подібними заявами намагаються домогтися подачі води з Північно-Кримського каналу на анексований півострів, зазначила український чиновник.

 

Джерело: Кримінформ

QHA