МОСКВА (QHA) -

 

Російський депутат, член Ради Федерації від анексованого Криму Ольга Ковітіді під час наради за участю представників Міністерства оборони РФ і Росгвардії запропонувала збільшити кримським призовникам грошові допомоги.

Ковітіді вважає, що таким чином підвищиться мотивація кримчан проходити військову службу в російській армії.

— Стурбованість викликає грошове забезпечення військовослужбовців за призовом — навіть з урахуванням надбавки воно є значно меншим, ніж мінімальний розмір оплати праці. Необхідно розглянути питання збільшення грошового утримання цієї категорії військовослужбовців. Зокрема, більш чітко визначити правовий і соціальний статус військовослужбовців строкової служби, так як його реальне наповнення відрізняється від статусу військовослужбовців-контрактників.

Депутат також закликала визначити пільги, компенсації і соціальні гарантії призовникам в російську армію з Криму.

 

Як повідомляла Кримська правозахисна група, Росія посилила переслідування кримчан за ухилення від служби в армії РФ. З початку окупації в «судах» анексованого півострова зареєстровано понад 35 кримінальних справ за ухилення від служби в окупаційній армії.

QHA повідомляло, що за період весняного призову в армію РФ призвали 2 800 осіб з анексованого Криму.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого Криму повідомляти про факти отримання повісток для проходження служби в армії Російської Федерації.

 

Джерело: Крыминформ

QHA