КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 24 березня на конференції, присвяченій забезпеченню виборчих прав ВПО у нашій країні, Юрій Гримчак висловив думку, що разом із вирішенням проблем, пов'язаних із війною на Сході, суспільство має комплексно відповідати на внутрішні питання, які вже давно є в країні.

— Хочу зупинитися на питанні трудових мігрантів. Я знаю багато людей, які, наприклад, живуть у Києві, але не реєструвалися як ВПО. Це особливо стосується вихідців із Донбасу. Вони, образно кажучи, стиснувши зуби, пішли працювати, щоб відновлювати країну і утримувати на ці гроші своїх батьків. Так ось, ці самі люди не мають права брати участь у виборах. Хоча вони тут знімають квартири, працюють, платять податки, міркує заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переселених осіб Юрій Гримчак.

Чиновник розповів, що раніше був категорично проти законопроекту про переселенців, ініційованого народними депутатами Григорієм Немирею, Мустафою Найємом, Світланою Заліщук та Сергієм Тарутою.

— Але, поспілкувавшися із величезною кількістю людей, які виїхали, і з громадськими активістами, моя думка змінилася. Це сталося через те, що законопроект правильний з точки зору формальності. Тому що сьогодні люди у Києві, які платять тут податки, скуповуються в магазинах і поповнюють бюджет міста, повинні мати можливість впливати на владу міста, області та країни, в яких вони живуть,  зазначив Гримчак.

А законопроект, який підготовлений і сьогодні підтримується МінТОТ і ВПО, відповідає на велику кількість питань не тільки ВПО, а й трудових мігрантів.

ФОТО: QHA, інтернет

 

QHA