КИЇВ (QHA) -

Програма розвитку гідроенергетики була ухвалена без обговорення громадськістю та екологічної експертизи. Про це сьогодні, 14 березня, заявив Дмитро Іванов, виконавчий директор Національного екологічного центру України, на прес-брифінгу в Києві.

Програма розвитку гідроенергетики була ухвалена урядом Володимира Гройсмана у 2017 році. У ній вказані вектори розвитку гідроенергетики на наступні 10 років. Програма передбачає будівництво і завершення будівництва низки гідроенергетичних об'єктів на Дністрі, Канівському, Олександрійському, Каховському та Ташлицькому водосховищах. Усі вони віднесені до природно-заповідного фонду України.

— Програма розвитку гідроенергетики — це прихована корупційна програма. Потрібно було розглянути концепцію, яку обговорила б громадськість, експерти з екології, потрібно було провести державну екологічну експертизу. А таке відчуття, ніби програму ухвалили нишком. Експерти, які займаються цією темою, дізналися про її ухвалення за тиждень, — заявив Дмитро Іванов, виконавчий директор Національного екологічного центру України.

Раніше у Києві відбувся пікет проти будівництва Канівської ГАЕС.

Також QHA повідомляло, що генерацію і передачу електроенергії в Україні зроблять роздільними.

QHA