КИЇВ (QHA) -

Прокуратура АР Крим найближчим часом роз’яснить кримчанам, як під час анонімного звернення через сайт відомства обходити блокування з боку російських інтернет-провайдерів.

Про це прес-секретар прокуратури Автономної Республіки Крим Тетяна Тихончик розповіла агентству QHA.

За словами Тетяни Тихончик, багато хто з українських громадян, які проживають в окупованому Криму, наразі не можуть звернутися до прокуратури АРК через сервіс анонімних повідомлень, оскільки окупаційні провайдери блокують доступ до сайту. У зв'язку з цим прокуратура розглядає варіанти вирішення даної проблеми.

— На жаль, зайти до нас на сайт можна лише змінивши IР-адресу, оскільки окупаційні провайдери, які працюють на території Криму, блокують доступ до сайту Прокуратури АР Крим. Але найближчим часом ми надамо роз’яснення, як можна обійти це обмеження.

Водночас, за її словами, сервіс анонімних повідомлень досить популярний, зокрема, саме на анонімні повідомлення надходить переважна більшість скарг чи запитань саме щодо незаконного призову кримчан до збройних сил Росії.

— Люди просять у тому числі роз’яснення як їм діяти (у випадку незаконного призову). У нас є і анонімна форма, і багато хто залишає свої контактні дані, і потім з ними безпосередньо зв’язуються працівники, які здійснюють процесуальні дії в кримінальному провадженні щодо незаконного призову.

Щодо переслідувань кримчан за неучасть у незаконних «виборах» президента Росії, то на сьогодні таких повідомлень від них поки не надходило, хоча це питання знаходиться у компетенції прокуратури АРК, додає Тетяна Тихончик. Вона також сказала, що з моменту запуску були звернення не лише через сайт, але й через скайп-зв'язок.

Нагадаємо, що сайт інформаційного агентства QHA ("Кримські новини") також заблокований в окупованому Росією Криму, однак кримчани можуть обійти це блокування.

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що Росія продовжує політику витіснення корінного народу з півострова і заміщення його громадянами РФ.

QHA