КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила близько 140 кримінальних проваджень, що містять більше 250 епізодів, пов'язаних з незаконними затриманнями і обшуками українських громадян в окупованому Росією Криму. Про це сьогодні, 29 травня, заявив начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних виробництвах слідчих прокуратури АРК Ігор Поночовний.

Слідчий повідомив, що вже відкрили виробництва за фактом незаконного затримання активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. Українські правоохоронці кваліфікують дію окупантів як злочин за статтею КК «Незаконне позбавлення волі, незаконне проникнення в житло».

Поночовний підкреслив, що правоохоронці уважно стежать за незаконними діями окупантів і фіксують їх. Кожен факт переслідувань або незаконних дій «знаходить підтвердження у відповідних кримінальних процесах», наразі є близько 18 підозрюваних, яким заочно повідомляють про підозру. Встановлюють таких осіб регулярно, у тому числі за допомогою ЗМІ та соціальних мереж, зазначив Поночовний. Йдеться про силовиків, які проводять обшуки і затримання, суддів, які оголошують рішення про арешт.

— Робота органів прокуратури АРК, Нацполіції, СБУ в АРК проводиться, але виникають певні труднощі, пов'язані з тим, що ми не маємо безпосереднього доступу на територію, де відбуваються ці правопорушення, — заявив він.

QHA повідомляло, що 21 травня в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

Сервер Мустафаєв і Едем Смаилов, затримані силовиками, будуть включені до так званої "другої бахчисарайської групи", яка проходить у надуманій справі "Хізб ут-Тахрір".

Раніше правозахисники, говорячи про арешти і обшуки в Криму, відзначили, що окупаційна влада має на меті придушити соціальну активність.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» заявили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну та національну позицію.

QHA