КИЇВ (QHA) -

 

Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) спільно з Департаментом контррозвідки Служби безпеки України (СБУ) виявила незаконне транспортування води до окупованого Криму. Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

— Свердловини, де здійснювався відбір, знаходяться у 15 метрах від лінії розмежування, — йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, замасковану пластикову трубу проклали ще у 2014 році, і вона веде "до промислового підприємства, яке знаходиться одразу за лінією розмежування".

— Під час досудового розслідування кримінального провадження стосовно ЗАТ «Кримський титан», прокуратурою АР Крим, спільно з ОКР СБУ, проведено обшуки за місцем знаходження двох свердловин у Каланчацькому районі Херсонської області, які, згідно з технічною документацією, призначалися винятково для видобутку підземних вод та їхньої поставки на вказане підприємство.

Можлива потужність врізки однієї зі свердловин становила 250 кубометрів води на годину.

Під час слідчих дій водопостачання цією трубою перекрили.

— Прокуратура АР Крим встановлює коло осіб, які можуть бути причетні до скоєння прихованого і неврахованого водопостачання та здійснює заходи з надання правової кваліфікації вказаними фактами.

 

Нагадаємо, керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко заявила, що перекриття водопостачання Криму не дешево обходиться РФ. Вона зазначила, що у разі подачі води на анексований півострів немає можливості простежити, чи буде використана вода для потреб населення, або ж вона піде на підтримку «російської воєнщини» в Криму.

QHA