КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим пропонує притягувати до відповідальності іноземців, які беруть участь у заходах в окупованому Криму. Про це повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов під час координаційної наради правоохоронних органів Криму з приводу стану злочинності та розкриття злочинів, скоєних на тимчасово окупованій території півострова за шість місяців 2018 року.

— Я неодноразово наголошував на необхідності використання інститутів спеціального попереднього розслідування і механізмів міжнародно-правового співробітництва ... Так, у нас створені реєстри, які щодня поповнюються порушниками українського законодавства, але я вимагаю реальних кроків для притягнення винних осіб до відповідальності, — цитує прес-служба АРК Мамедова.

Прокурор АРК відзначив, що Україні необхідно зробити анексований півострів «непідйомним» для Росії.

— Я повторю слова президента України Петра Порошенка: ми маємо зробити Крим непідйомним для країни-окупанта. Коли перестануть ходити судна, літати літаки і їздити іноземні гастролери, цей процес прискориться.

QHA повідомляло, що з лютого по березень 2018 року окупований Росією Крим незаконно відвідав 231 іноземець. Серед незаконних відвідувачів найбільше — громадян Німеччини. Друга країна за кількістю незаконних «туристів» в окупованому Криму — Італія. Трійку «лідерів» з ​​відвідування півострова замкнула Сирія.

QHA