КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні проти капітана судна-порушника «Норд». Про це повідомили у прес-службі Прокуратури АРК.

— У середу, 29.08.2018, капітану судна СЧС «Норд» повідомлено про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою його у скоєнні незаконного рибного промислу і порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ст. 249, ст. 332-1 КК України), — йдеться у повідомленні.

У Прокуратурі АРК відзначили, що у відповідності з досудовим розслідуванням, капітан судна «Норд» порушив порядок в'їзду на окуповану територію України та виїзду з неї, оскільки судно вийшло із закритого морського порту «Керч» в анексованому Криму.

— Окрім того, не маючи дійсних дозвільних документів на проведення промислового вилову водних біоресурсів, громадянин України за допомогою зазначеного судна здійснював незаконний рибний промисел в Азовському морі.

Після того, як підозрюваний і його захисники ознайомляться з матеріалами кримінального провадження, обвинувальний акт направлять до Апеляційного суду Києва, щоб визначити підсудність і для подальшого розгляду справи по суті.

Нагадаємо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

Український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що планує домовитися з російською колегою Тетяною Москальковою про надання допомоги екіпажам затриманих суден — російського «Норд» та українського ЯМК-0041. Денісова підкреслила, що наразі з цього питання тривають перемовини з російською стороною.

QHA