КИЇВ (QHA) -

Заступника начальника юридичного департаменту "Укрзалізниці" Олександра Ященка, якого правоохоронці викрили у хабарництві, судитимуть за державну зраду. Прокуратура вже направила до суду обвинувальний акт щодо екс-чиновника.

Про це заявили у прес-службі прокуратури Києва.

Повідомляється, що працюючи в.о. заступника начальника Федеральної виконавчої служби судових приставів Російської Федерації по Республіці Крим, зловмисник забезпечував функціонування незаконно створеного представницького органу і сприяв представникам країни-агресора у проведенні підривної діяльності на території України.

Факти держзради були виявлені слідчими прокуратури в ході розслідування іншого кримінального провадження, розпочатого у липні 2017 року за фактом отримання двома чиновниками "Укрзалізниці" хабара на суму 4 млн гривень за передачу в оренду землі.

Одним з підозрюваних був згаданий екс-чиновник, який після переїзду з анексованого Криму влаштувався на посаду заступника начальника юридичного департаменту "Укрзалізниці" і незабаром був викритий прокуратурою у хабарництві.

У рамках кримінального провадження також встановлено факт умисного невнесення Ященком в електронну декларацію відомостей про майно і гроші.

Раніше Служба безпеки України повідомила про підозру у державній зраді колишньому в.о. заступника начальника управління Федеральної служби судових приставів Росії по Криму, який переїхав до Києва з окупованого Криму.

QHA