КИЇВ (QHA) -

Київська міська прокуратура №9 відкрила процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом доведення до самогубства студентки національного медичного університету імені Богомольця Мукаддас Насирлаєвої з Туркменістану. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Києва у Facebook.

Адвокат сім'ї студентки заявив, що дівчина стрибнула з мосту в Києві після того, як в університеті їй відмовили у видачі заяви на продовження посвідки на проживання. Адвокат зазначив, що деканат по роботі з іноземними студентами вчасно не подав документи Мукаддас до міграційної служби.

— За оприлюдненою у ЗМІ інформації, на такий вчинок дівчину могли підштовхнути труднощі, які виникли у неї під час навчання у вищому навчальному закладі, а також через розбіжності з його керівництвом. У зв'язку з цим до ЄРДР внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 120 (доведення до самогубства) Кримінального кодексу України, сказано у повідомленні.

Мукаддас Насирлаєва пропала 30 січня 2018 року. Дівчина готувалася стати стоматологом. Навчалася в англомовній групі і була старостою. За тиждень до зникнення дівчини Посольство Туркменістану попросило принести заяву про сприяння у вирішенні питання з дозволом на проживання в Україні, підписану деканом факультету НМУ ім. Богомольця.

Адвокат сім'ї Насирлаєвих зазначив, що заступник декана порвав заяву дівчини, навіть не прочитавши її.

Нагадаємо, 8 лютого Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України», який передбачає введення кримінальної відповідальності за схиляння до самогубства. Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів.

Тепер крім доведення до самогубства шляхом приниження, шантажу і жорстокого поводження, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, які суперечать волі людини.

QHA