КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор України Юрій Луценко дав доручення правоохоронному відомству оцінити дії силовиків і комунальників Києва у зв'язку із нічними знесеннями МАФів. Про це він повідомив через свою сторінку у Facebook.

— У зв'язку із подіями навколо знесення столичних МАФів поставив прокуратурі Києва задачу дати правову оцінку діям силовиків і комунальників.

Категорично наполягаю, що МАФ можна зносити тільки після попередження, а сам демонтаж має забезпечити збереження майна.

Нічні бульдозери та поліцейські зачистки щодо підприємців неприпустимі, повідомив Генпрокурор.

Нагадаємо, перше знесення МАФів біля метро "Політехнічний інститут" відбулося в ніч на неділю, 4 грудня. Під ліквідацію потрапили кіоски, які знаходилися навпроти виходу зі станції, а також торговий ряд на Політехнічному провулку.

Продавці і власники торгових точок запевняли, що жодних попереджень про знесення винесено не було.

Пізніше комунальники намагалися вивезти деформовані раніше кіоски в ніч на 22 грудня. Але цього разу власники МАФів застосували силу, після чого втрутилася поліція.

 Коли на місце прибула спецтехніка, власники МАФів заблокували її, а отже виник конфлікт між підприємцями та представниками благоустрою. Щоб не допустити фізичного протистояння і масової бійки, правоохоронці змушені були втрутитися в ситуацію. В результаті демонтажні роботи не проводили, і за деякий час учасники подій розійшлися,  йдеться у повідомленні поліції Києва.

Правоохоронцям надійшло загалом п'ять повідомлень лікарів про надання допомоги постраждалим у ході даного конфлікту.

ФОТО: інтернет

QHA