СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Проти політв'язня Володимира Балуха у Криму порушили нову кримінальну справу, звинувативши його в нападі на начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка. Про це сьогодні, 29 серпня, повідомляє Кримська правозахисна група.

Постанова про порушення кримінальної справи і прийняття її до провадження було винесена після того, як адвокати Володимира Балуха звернулися до поліції зі скаргою на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця.

Однак у відповідь Ткаченко подав скаргу на Володимира Балуха. У результаті 22 серпня 2017 року Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти Балуха за ч. 1 ст. 318 КК РФ — застосування насильства відносно представника влади.

У документі сказано, що 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ Володимир Балух у коридорі вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв'язень зайшов у камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

За інформацією захисту українця, начальник ІТТ селища Роздольне Ткаченка сам напав на Володимира, а саме вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Всі ці дії були зафіксовані на відео в ІТТ.

Адвокат політв'язня подав заяви про протиправні дії начальника ІТТ до поліції. У захисту були обґрунтовані побоювання вважати, що новий факт правопорушень з боку силовиків також залишиться безкарним, так як раніше, 24 квітня, Володимир Балух вже заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку того ж самого начальника ІТТ у Роздольному. За інформацією захисту українця, попередні заяви про його протиправні дії були проігноровані місцевою поліцією.

Як повідомляло QHA, Роздольненський суд в анексованому Криму 4 серпня виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 під приводом того, що на горищі його будинку нібито були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Раніше підконтрольна Кремлю влада Криму зажадала від Володимира Балуха зняти встановлену на стіні його будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18».

ФОТО: інтернет

QHA