СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Вранці 16 березня в кримській системі електропостачання спрацювала протиаварійна автоматика, залишивши без світла понад 300 тисяч осіб. Про це повідомляє ГУП РК «Крименерго».

Стверджується, що система відключила мережу тому, що кабельно-повітряна лінія електропостачання могла не впоратися з поданою по КВЛ навантаженням, оскільки раніше була виведена в ремонт.

— Оскільки в цей час КВЛ 220 кВ «Тамань — Кафа ланцюг 2 від ДЗЛ» була виведена в ремонт, спрацювала локальна автоматика запобігання порушенню стійкості (ЛАЗПС) на загальну потужність 160 МВт.

У результаті події частково були знеструмлені Бахчисарайський, Джанкойський, Сакський, Ленінський, Кіровський, Нижньогірський, Совєтський, Жовтневий, Первомайський, Роздольненський, Білогірський, Сімферопольський райони Криму, а також міста Сімферополь, Керч і Феодосія.

Через годину після відключення електропостачання всіх споживачів було відновлене.

Нагадаємо, режим надзвичайної ситуації був введений в анексованому Криму 22 листопада 2015 року, коли півострів був повністю знеструмлений через підрив опор ЛЕП у Херсонській області. Після того як вони були відновлені, Україна перестала поставляти до Криму електропостачання у зв'язку із закінченням терміну дії контракту.

ФОТО: інтернет

QHA