КИЇВ (QHA) -

 

Архієрейський об'єднавчий Собор, де мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви (УПЦ), має відбутися 22 листопада.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив колишній прес-секретар УПЦ МП, протоієрей Георгій Коваленко.

За його словами, відповідно до церковних традицій, будь-яке рішення священноначалля мають ухвалити як духовенство, так і парафіяни.

— Ми у перехідному періоді. Московський патріархат визначився і в цілому, і в Україні. Треба зачекати. Обіцяють 22 листопада Об'єднавчий собор. Згідно з церковними правилами і традиціями, будь-яке рішення священноначалля має бути рецепійовано, ухвалено або не ухвалено, у тому числі, духовенством та віруючими, — зазначив Коваленко.

 

Протоієрей назвав Українську православну церкву Московського патріархату рудиментом часів СРСР.

Тим часом, російське видання "Коммерсант", посилаючись на свої джерела, повідомляє, що об'єднавчий Собор УПЦ відбудеться 21 листопада.

 

Нагадаємо, Українська Православна Церква Московського патріархату відмовилася брати участь у створенні автокефальної церкви в Україні. Собор УПЦ МП заявив про незаконність дій Вселенського патріархату в наданні автокефалії Українській церкві й про припинення будь-яких відносин з Константинополем.

Архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Іов заявив, що з канонічної точки зору в Україні більше не існує Української православної церкви Московського патріархату.

Патріарх Філарет заявив, що Україна отримає Томос про надання автокефалії після об'єднання трьох православних церков — УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату.

11 жовтня Синод Вселенського Патріархату зняв анафему (відлучення) з патріарха Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними. Синод також визнав незаконною анексію Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році.

 

Джерело: Радио Свобода, Коммерсант

QHA