КИЇВ (QHA) -

Відзавтра, 6 лютого, набуває чинності закон № 2199-VIII «Про посилення відповідальності батьків за несплату аліментів», повідомив на прес-конференції міністр юстиції України Павло Петренко.

— На обліку в органах Міністерства юстиції України знаходиться 600 тисяч судових рішень, за якими батьки, в основному — чоловіки, намагаються ухилятися від свого прямого конституційного обов'язку перед маленькими українцями. Таким чином, серед 3 млн. українських дітей, які мають отримувати аліменти, кожна п'ята дитина не отримує фінансування через конфлікт між батьками, — сказав Петренко.

За словами міністра, реєстр вже містить понад 75 тисяч електронних записів. Людину, що має борг у сплаті аліментів, можна буде знайти за прізвищем і датою народження.

Петренко зазначив, що у цьому реєстрі «є і депутати, і колишні міністри, і представники органів центральної виконавчої влади, і місцевої влади, і силовики».

Міністр нагадав про законодавчі обмеження, які мають стимулювати батьків виплачувати аліменти. Усі обмеження діють в разі заборгованості з виплат аліментів понад шість місяців. Зокрема, йдеться про заборону на виїзд за кордон — у відношенні злісного неплатника державний виконавець зобов'язаний буде внести відповідну постанову. Той, хто не платить аліменти, також втрачає право на надання іншим з батьків згоди на виїзд дитини на короткий термін за кордон — на лікування, навчання, відпочинок. Наступне обмеження стосується права користуватися транспортними засобами, а також полювати і використовувати зброю.

Крім того, щодо батьків-неплатників аліментів, які офіційно не мають майна й доходу, будуть застосовувати адмінвідповідальність у вигляді суспільно-корисних робіт.

— Наприклад, у столиці великий дефіцит двірників, прибиральниць, малярів. Думаю, що використовуючи цей інструмент, ми зможемо вирішити соціальну проблему кожної територіальної громади та це буде хорошою мотивацією для дорослих, працездатних чоловіків знайти можливість офіційно працевлаштуватися та оплатити борг перед власною дитиною. Ми також плануємо формування груп державних виконавців, які будуть виїжджати в області з найбільшою заборгованістю по сплаті аліментів і відпрацьовувати конкретні справи з боржниками, — додав міністр.

За його словами, перераховані заходи будуть застосовуватися до тих пір, поки не буде погашена заборгованість перед дитиною.

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року Верховна Рада України посилила покарання за несплату аліментів.

QHA