МОСКВА (QHA) -

Президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з дітьми і підлітками в освітньому центрі «Сіріус» у Сочі заявив, що в Росії немає цензури, а поширення інформації в інтернеті треба обмежувати законами, пише lenta.ru.

— У Радянському Союзі була цензура, вона була офіційна, навіть відповідні органи були, цензори, вони працювали, зарплату за це отримували. Ніякої цензури у нас зараз немає ні в одній сфері, — заявив Путін.

При цьому він висловився проти використання псевдонімів в інтернеті.

— (Що) стосується свободи інтернету, там повинно бути дозволено все, що не заборонено законом... Суспільство має себе захистити від злочинних посягань, — заявив Путін.

Як повідомляло QHA, Держдума РФ прийняла закони про регулювання роботи месенджерів і заборону засобів обходу блокування сайтів, які набудуть чинності 1 січня 2018 і 1 листопада 2017 відповідно.

Згідно з документами, адміністрація сервісів повинна встановлювати особу користувачів (по телефону) і обмежувати передачу повідомлень з процедури, яку визначить уряд РФ. Також документи передбачають блокування «анонімайзерів» і VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів «Роскомнадзору». Виявляти такі анонімайзери будуть ФСБ Росії та поліція.

Також Держдума прийняла закон про посилення контролю за продажем SIM-карт.

ФОТО: інтернет

QHA