КИЇВ (QHA) -

 

Кремлівські так звані "експерти" підготували для президента Росії Володимира Путіна звіт про ситуацію в окупованому Криму.

У цьому звіті йдеться про те, що ситуація з водозабезпеченням півострова набуває загрозливого характеру для промисловості, повідомляє «Інформаційний опір» (ІО).

Не допомогли і "вжиті заходи щодо стабілізації обстановки у зв'язку з припиненням водопостачання Північно-Кримським каналом".

Через брак води в Криму потрібно закрити низку промислових підприємств, вважають російські "екперти".

— На провідних кримських підприємствах, які продовжують діяльність, не дотримуються технологічного циклу, який передбачає відбір великих обсягів технічної води, що, у разі продовження діяльності даних підприємств, це може призвести до техногенної аварії з великою кількістю жертв серед персоналу і місцевих жителів, — йдеться у повідомленні.

Путіну доповіли, що через пересихання пасовищ на півострові швидко зменшується кількість рогатої худоби, а через відсутність поливу — гине врожай. Тому Крим має закуповувати продовольство, що приводить до підвищення роздрібних цін.

— В аналізі російські експерти висловили переконання, що у разі неврегулювання у найближчій перспективі питання водозабезпечення Криму в промислових масштабах, існує велика ймовірність виникнення неконтрольованих надзвичайних подій у вигляді подальших техногенних катастроф, спалахів різних захворювань серед населення і худоби, а також загальної дестабілізації екологічної ситуації.

За даними ІО, на «Кримський титан» направили групу з науково-дослідного інституту Міноборони Росії, які підтвердили, що на заводі порушився технологічний цикл через брак води.

— У зв'язку з цим, у колах вищого керівництва РФ усе частіше звучить думка про те, що: «якщо питання по Україні не вдасться вирішити у 2019 році політичними методами (вибори Президента і вибори до ВР України), а саме встановлення в Україні проросійської влади, то його все одно треба буде вирішити будь-яким іншим способом, можливо, військовим», — пише "Інформаційний опір".

 

Раніше Міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш заявив, що проблеми з водою в Криму — це відповідальність окупаційних властей Росії.

QHA