КИЇВ (QHA) -

Телекомпанія «1+1» офіційно вибачилась за один з епізодів новорічного випуску «Вечірнього кварталу» від Студії «Квартал 95», яку представники ЛГБТ-спільноти назвали ксенофобською.

Про це йдеться у прес-релізі каналу.

У ній наголошується, що в сцені про Буратіно дійсно мали місце епізоди, які могли викликати звинувачення у неповазі до сексуальних меншин.

— Просимо вибачення за цей епізод і запевняємо, що у нас не було жодного наміру образити будь-кого. Телеканал "1+1" вилучив цей епізод зі своєї бібліотеки, — йдеться у повідомленні.

Разом з тим, в "1+1" відзначають, що канал не уникає теми сексуальних меншин і висвітлює її, зокрема, у новинах.

— «1+1» повідомляє, що готовий надати інформаційні майданчики для дискусії теми сексменшин і пропонує іншим медіагрупам брати участь в обговоренні. Ми, як і студія "Квартал 95", у подальшому будемо ретельніше враховувати вибір, характер і підходи у висвітленні тем, які зачіпають повагу і інтереси сексуальних меншин, — йдеться у повідомленні каналу.

Нагадаємо, сьогодні о 14:00 біля будівлі телеканалу "1+1" відбулася акція протесту представників ЛГБТ-спільноти проти сцени з Буратіно Студії "Квартал 95".

Протестуючі вважали, що у своєму новорічному виступі "95 квартал" показав "гомофобні сцени".

Нагадаємо, користувачів соцмереж обурив номер новорічного «Вечірнього Кварталу» про актора Ніжинського театру юного глядача, який скоїв камінг-аут, після чого колеги почали над ним насміхатися.

Дія номера відбувається на репетиції вистави про Буратіно. Головний герой заявив, «що він тепер не він, а вона». У відповідь інші актори і режисер відмовляються подавати йому руку, жартують, що «від нього ж не народиться новий чоловічок», оголошують ганьбою Папи Карло і всіляко обігрують образливі епітети щодо гомосексуалістів.

QHA писало, що в "Студії Квартал 95" також вибачилися за відверті жарти, які могли когось образити, і видалили відео з телеканалу в YouTube.

Нагадаємо, раніше "Студія Квартал 95" припинила роботу над серіалом "Свати".

29 листопада в Україні заборонили показувати серіал "Свати". Багатосерійній стрічці скасували державну реєстрацію та визнали недійсними прокатні посвідчення.

Раніше лідер "95 кварталу" Зеленський розкритикував ідею про можливість заборони "Сватів".

Нагадаємо, Служба безпеки України ухвалила рішення про заборону в'їзду строком на три роки громадянину Росії акторові Федору Добронравову, який знімався в одній з головних ролей серіалу "Свати".

QHA