СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

У будинках сімферопольців з-під кранів тече вода з підозрілим запахом і присмаком. На це містяни скаржаться у соціальних мережах.

За їхніми словами, вода стала непридатною для пиття.

Так, жителька Сімферополя Ольга Кондрашева пише, що вода має запах цвілі.

За її словами, неможливо пити ні кип'ячену, ні фільтровану воду з водопроводу.

Інші жителі міста кажуть, що вода набула болотного присмаку.

У соцмережах пишуть, що вода з крана зіпсувалася майже в усіх районах Сімферополя.

 

У ДУП «Вода Криму», яке відповідає за водопостачання Сімферополя, повідомили "Примечаниям", що не отримували скарг на якість води. Подібні повідомлення у соцмережах "чиновники" назвали "інтернет-вкиданнями".

 

Кримчани відчувають брак питної води після анексії Криму Росією. До окупації півострова Україна забезпечувала близько 85% потреб кримчан у прісній воді через Північно-Кримський канал, по якому дніпровська вода потрапляла на півострів. У 2014 році подачу води з Дніпра перекрили шлюзом.

Без дніпровської води зрошуване землеробство Криму зазнало колосальних збитків. Якщо до анексії площа зрошуваних земель становила 140 тис. га, то після 2014 року скоротилася до 17 тис. га.

Через посуху влітку 2018 року обміліло Білогірське водосховище. Колись одне з найбільших водойм півострова почало заростати травою.

Проблеми з прісною водою посилилися після того, як президент Росії Володимир Путін дозволив добувати підземні води в Криму учасникам "вільної економічної зони".

Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін відзначав, що Росія може вдатися до силового захоплення Північно-Кримського каналу. За його словами, "у цьому полягає дуже велика небезпека".

 

Джерело: Примечания

QHA