СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

У Севастополі опинився під загрозою об'єкт, внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО — "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора".

Як повідомив QHA історик Олексій Мотов, 13 листопада на Мисі Кришталевий почалося будівництво Музейного театрально-освітнього комплексу.

Безпосередньо мис Кришталевий не відноситься до території заповідника. Однак на ділянці забудови знаходиться недосліджена частина хори Херсонеса, залишки укріплень Форту Меньшиков і Олександрівського равеліну.

— Археологічні дослідження на інших ділянках округи античного міста (біля Фіолентівського кільця) показують, що на місці, де розгорнули будівництво, можуть бути руїни античних садиб, некрополі, — зазначає історик.

 

Окрім того, на цій ділянці не можна будувати багатоповерхівки. Це виходить з "Плану Севастополя за визначенням заповідними територіями та їхніми буферними зонами".

Підрядником будівельних робіт виступає компанія "Стройгазмонтаж", відома по зведенню Керченського мосту.

Виконавцем будівельно-монтажних робіт став ТОВ "Газрегіон", який разом з вищеназваною компанією займався зведенням нових корпусів МДЦ "Артек" у 2017 — 2018 рр.

Компанії, які почали будівництво у Севастополі, мають стосунок до руйнування мусульманського кладовища Гурзуф-Азіз, зазначає Мотов.

— Що вони руйнують у Севастополі? — задається питанням історик.

 

У березні 2018 року в ЮНЕСКО оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі вказали факти порушень окупаційної влади у сфері захисту культурної спадщини. Також організація звимагала від влади Росії негайного припинення будівельних робіт, які ведуть до руйнування Ханського палацу в Бахчисараї.

4 жовтня відбулася 7-а інформаційна зустріч ЮНЕСКО з моніторингу ситуації в АРК, на якій було підтверджено намір найближчим часом почати першу фазу моніторингу в окупованому Криму.

Як заявила екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова, об'єктом уваги моніторингової місії ЮНЕСКО в окупованому Криму буде стан культурної спадщини.

QHA