КИЇВ (QHA) -

26 червня у рамках конференції "Посилення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні під час конфлікту" відбувся захід на підтримку Олега Сенцова "Йдемо до кінця". Як передає кореспондент QHA, акція була організована Центром інформації про права людини.

За словами голови правління Центру інформації про права людини Тетяни Печончик, назва заходу — "Йдемо до кінця" — трактує намір самого Олега Сенцова, який бореться не тільки за своє визволення, але й за звільнення усіх політв'язнів з російських затвірок.

— Для нас дуже важливо використовувати цей майданчик. На конференції ОБСЄ з питань свободи слова багато представників міжнародних організацій. На наш погляд — це пов'язані речі, тому що Олега переслідують у тому числі й тому, що він відкрито виступив проти окупації Криму Російською Федерацією, — розповіла QHA Тетяна Печончик.

У свою чергу, продюсер Анна Пеленчук закликала усіх небайдужих підтримати Олега Сенцова, прочитавши на камеру розповідь з його збірки "розповідь" і відправивши запис на електронну адресу storiessentsov@gmail.com. Кожне таке відео буде опубліковано у соціальних мережах, зокрема, у Facebook української продакшн-компанії "435 FILMS".

— Багато хто запитує, чим я можу допомогти Сенцову. Я вважаю, що кожна людина може щось зробити для нього. Ми хочемо залучити до цієї акції якомога більше людей. Щоб більшість з них заговорили мовою Олега, який відображається у його оповіданнях, — підкреслила Ганна Пеленчук.

Під час заходу також відбулися благодійний збір коштів для сім'ї Олега Сенцова і перегляд фрагмента стрічки Аскольда Курова "Процес", що розповідає про "суд" над політв'язнем.

Нагадаємо, 14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у РФ. В одному зі своїх листів режисер зазначив, що в голодуванні налаштований йти до кінця.

Влада РФ відмовляється надати доступ до Сенцова українському омбудсмену Людмилі Денісовій.

Україна направила ноту Росії з проханням допустити уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову до українських політв'язнів.

QHA