КИЇВ (QHA) -

Глава компанії "Київстар" Петро Чернишов звинуватив президента України Петра Порошенка в порушенні торгів по частотах 4G.

Зокрема, він вважає появу президента на торгах "дивним".

Чернишов відзначив, що у правилах торгів прописано, що аукціон може перериватися на прохання операторів, щоб вони могли порадитися, зателефонувати до штаб-квартири, якщо сталося щось надзвичайне, "не дай Боже хтось запаморочився".

— А про те, що президент може прийти і перервати торги, там не написано. Тобто, це чітко проти правил було зроблено, — сказав він.

Чернишов при цьому зазначає, що Порошенко "не просто зайшов, а зупинив аукціон".

— Коли він зайшов, тривали торги за другий лот, де переміг Vodafone. І ось він зайшов, ми зробили ставку, Vodafone зробив ставку — торг закінчився, і він пішов виступати на сцену. А за третій лот торг ще не починався, фактично аукціон перервався, — розповів президент "Київстару".

Нагадаємо, у січні поточного року під час торгів Українського державного центру радіочастот компанії Lifecell, «Київстар» і «Vodafone Україна» придбали перші частоти 4G в Україні. Найбільший лот на 601,6 млн грн виграла компанія Lifecell. Придбані ліцензії діятимуть в діапазоні 2600 МГц.

Пізніше відбувся другий аукціон. Усього за 4G-ліцензії держава отримала 7,9 млрд грн.

QHA