МОСКВА (QHA) -

 

Всесвітній центр вивчення громадської думки (ВЦИОМ) провів серед росіян опитування про ставлення до комсомолу.

Про це повідомляється на сайті центру.

80% респондентів відповіли, що в Росії необхідно створити таку молодіжну організацію, як в СРСР.

Позитивно ставляться до комсомолу 75% росіян. Як правило, це люди старше 45 років.

Люди у віці від 18 до 24 років частіше відповідали, що добре або байдуже ставляться до комсомолу.

88% жителів Росії вважають, що молодь необхідно залучати до політичного та громадського життя країни.

 

79% опитаних відповіли, що країні потрібні молодіжні рухи при політичних партіях.

— Комсомол, як і багато інститутів радянської епохи, здається сучасному російському суспільству організацією корисною та позитивною. Більшість тих, хто в ньому колись перебував, не заперечували б проти його відновлення в сьогоднішніх умовах. Аналогічної думки, нехай менш виражено, дотримуються і молоді росіяни, хто за віком в комсомолі побувати не встиг, — зазначив генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров.

Відзначимо, комсомол заснували в 1918 році і проіснував він до 1991 року. На початку 1980 років у комсомолі знаходилося близько 36 мільйонів чоловік у віці від 18 до 24 років.

 


За даними "Левада-центру", за дев'ять років рівень довіри росіян до новин на телебаченні знизився на 30%. Якщо в 2009 році новинам на телебаченні довіряло 79% жителів Росії, то в 2018 році цей показник становить 49%. Респонденти у віці від 18 до 24 років, в свою чергу, відповіли, що звертаються за інформацією до телебачення та інтернету практично однаково (54% і 49% відповідно).

У росіян різко зріс рівень ксенофобських настроїв. Найбільше росіяни не хочуть бачити циган — 32%, проте в минулому році цей показник становив 17%. У порівнянні з минулим роком також в Росії вважають "небажаними" китайців — 31% та в'єтнамців — 26%.

У цей список також потрапили українці. Якщо в 2017 році лише 8% опитаних заявили, що не хочуть бачити українців у Росії, то в 2018 році цей відсоток зріс до 17.

На початку вересня на протести через підвищення пенсійного віку готові були вийти 53% жителів Росії. 42% опитаних відзначили, що не готові протестувати в своїх населених пунктах. І тільки 5% респондентів не змогли відповісти на питання.

 

QHA