САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

 

Учням четвертого класу однієї зі шкіл Санкт-Петербурга (Росія) дали завдання написати листа батькові, який нібито пішов на фронт.

Таке завдання міститься у творчому зошиті до підручника "Літературне читання".

Більшість батьків цих учнів були здивовані завданням і бойкотували його виконання.

Як повідомила науковий співробітник Російського інституту історії мистецтв Ольга Федорченко, її 10-річна донька розплакалася, коли писала твір.

— Ми почали розбирати цю тему. Я сказала, уяви, що тата нашого немає, як би ти йому написала. Ось вона і написала. Я в шоці певному була. У завданні нічого не сказано. Напевно, мали на увазі Велику Вітчизняну війну.

 

Федорченко навела витяги з творів дітей.

— Дорогий тато, мені так шкода, що ти на війні, тому що 90%, що тебе вб'ють, і 10%, що ти повернешся".

— Здрастуй, тато. Як ти себе почуваєш? Чи скоро закінчиться війна? Хто у вас готує? Чи не підбили тебе фашисти? Як апаратура на літаку, чи ти вже не пілот? А хто ти, якщо не військовий льотчик? Вдома все добре. Кицька спить, папуга кричить. Я намагаюся вчитися добре. Ми дуже скучили. Ти приїдеш на канікули? З любов'ю".

 

Творчий зошит випускається з 2011 року видавництвом "Просвіта".

За завданням, дітям потрібно використовувати у листі до батька певні вирази: "Любий мій", "Як там на фронті", "Я допомагаю мамі", "Я на тебе дуже-дуже чекаю", "Повертайся з перемогою".

 

Раніше повідомлялося, що в російських школах проводяться "інформаційні п'ятихвилинки" на яких діти переказують новини пропагандистського Першого каналу. Батьки школярів повідомили, що їхніх дітей зобов'язали дивитися недільні випуски новин на Першому каналі, а в понеділок переказувати їхній зміст.

 

Джерело: Говорит Москва

QHA