КИЇВ (QHA) -

Мати українського політв'язня Олега Сенцова Людмила Сенцова звернулася до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування політв'язня.

Людмила Сенцова написала звернення до Путіна ще 22 червня, передали його 26 червня.

За словами сестри українського політв'язня Наталії Каплан, наразі немає ніякої реакції від Росії на звернення.

Повний текст листа матері Олега Сенцова:

"Я звертаюся до вас з проханням помилувати мого сина Олега Геннадійовича Сенцова, 1976 р.н., засудженого російським судом до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терористичного угруповання.

Усі матері люблять своїх дітей, хочуть для них свободи і щастя. Мені важко судити про ступінь провини власного сина, хоча знаю його як мирного громадянина і людину, захоплену своєю професією — кінорежисурою.

Не буду вас переконувати у невинності Олега, хоча сама вірю в це. Просто скажу, що він нікого не вбивав. Він уже відсидів чотири роки у в'язниці. На нього чекають діти, молодший син страждає від аутизму. Їм погано без нього. Вони ніколи не будуть щасливі без батька.

Прошу вас, Володимире Володимировичу, проявити милосердя і помилувати Олега Сенцова, не марнувати його життя і життя його близьких. Ми чекаємо на нього вдома".

QHA повідомляло, що у день народження Олега Сенцова, сьогодні, 13 липня, в Україні та світі відбудуться акції на його підтримку. У Києві в рамках глобальної акції до дня народження політв'язня відбудуться телемости, автопробіг і хода. Акцію #SaveSentsov планують провести також у Москві біля пам'ятника Висоцькому.

Сьогодні Олегу Сенцову виповнилося 42 роки. Вже 4 роки його незаконного утримують під арештом в Росії. Сенцов 61-й день тримає голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Джерело: Громадське

QHA