КИЇВ (QHA) -

27 червня, у рамках кампанії "Find & Free", під посольством Росії у Києві відбулася акція "Путін грає людськими життями", передає кореспондент QHA.

За словами голови правління ГО "КримSOS" Таміли Ташевої, це вже 24-та акція. Цього разу вона приурочена до проведення футбольного мундіалю на території РФ.

— Зараз на території Російської Федерації триває чемпіонат світу з футболу. Ми, і не тільки ми, як правозахисники закликали низку країн світу ігнорувати цей чемпіонат. На жаль, туди поїхали українські громадяни і багато політиків різного рівня, — зазначила правозахисниця.

Організатори акції провели перформанс, під час якого "Путін" зіграв імпровізований матч з ні в чому не винними людьми, в якому ставкою було їхнє життя і свобода.

— Ми показали, як Путін грає з живими серцями людей. Він викрадає людей, садить їх в тюрми. Ми вважаємо, що цю практику потрібно припиняти, — заявила Ташева.

Під час акції заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз нагадав про лукаву позицію Міжнародної федерації футболу, яка проводить змагання світового масштабу на тлі масових репресій в РФ і Криму.

— Ми бачимо підміну понять: демократії, цінності людського життя, цінності безпеки проживання людей і економічні бізнес-інтереси. Як можна реагувати на те, що ФІФА дає прогноз заробітку мільярдів доларів на чемпіонаті світу і у той же час ми бачимо, що там люди гинуть? Вони на межі смерті, — заявив Ахтем Чийгоз.

Наприкінці символічного матчу до президента РФ підійшов суддя міжнародного суду. Таким чином учасники акції нагадали, що за всі злочини Кремль рано чи пізно нестиме відповідальність.

Нагадаємо, акції з вимогою припинити репресії проти українців і кримських татар в Росії і Криму проводять під посольством РФ у Києві більше двох років 27 числа кожного місяця.

QHA