СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 26 липня, "Верховний суд Криму" відмовив у задоволенні апеляційної скарги на продовження запобіжного заходу трьом фігурантам бахчисарайської групи: Сейрану Салієву, Тимуру Ібрагімову і Серверу Зекірьяєву. Про це повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

Фігуранти надуманої справи "Хізб ут-Тахрір" залишаться під вартою до 9 серпня.

За даними активістів, судові засідання щодо інших фігурантів справи — Марлена Асанова, Мемета Белялова і Ернеста Аметова — були зняті з сьогоднішнього розгляду.

— Справи повернули до Київського районного "суду". Одна з причин — не перекладені на кримськотатарську мову документи, — повідомили у "Кримській солідарності".

Нагадаємо, 11 жовтня у Бахчисараї відбулися обшуки одразу в декількох будинках кримськотатарських активістів. За уточненою інформацією, обшуки проводили в будинках:

Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9; Сейрана Салієва (активіст, в якого обшук проходив втретє). Адреса: м. Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60; Тимура Ібрагімова (громадянський активіст). Адреса: м. Бахчисарай, вул. Миру, 14; Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнко, 16; Мемета Белялова (проживає на сусідній з Сулейманом Асановим вулиці); Ернеста Аметова.

Адвокат Тимура Ібрагімова Джеміль Темішев повідомив, що шістьом кримським татарам інкримінують "злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності".

Тим часом, 23 і 24 липня 2018 року, у Північно-Кавказькому окружному військовому суді (РФ) відбулися судові засідання у справі ще однієї "бахчисарайської групи". Під час засідання було проведено допит двох свідків обвинувачення: жителя Бахчисарая Аблаєва Ісмаіла і співробітника ФСБ по м. Бахчисарай Артикбаєва Миколи.

Джерело: ctrcenter.org

QHA